понеділок, 20 січня 2025 р.

Вчитель та класний карівник


2024-2025 навчальний рік

ГОЛОВНА  МЕТА  РОБОТИ
Ти можеш!» - повинен нагадувати вчитель учневі.
«Він може!» - повинен нагадувати колектив.
«Я можу!» - повинен повірити в себе учень

                         В.Шаталов (відомий педагог і вихователь)
Мій клас дружний, рідний 
дбає, вчиться, росте
моя друга сім'я, мої друзі



День Соборності України 22 січня (посилання на відоматеріал від Захопливе Навчання з Книжковою Крамничкою )







6 грудня в Україні відзначають День Збройних Сил — свято, яке від часу його заснування тридцятиліття тому завжди зустрічали з гордістю та пошаною.


Загальне професійне свято всіх українських військовослужбовців давно заслужило всенародну повагу і шану з боку офіційних державних структур усіх рівнів. Цей День приурочений до дати прийняття Закону незалежної України від 6-го грудня 1991-го року «Про Збройні Сили України». Саме свято - День Збройних Сил України було встановлено у 1993-му році постановою Верховної Ради України


Доблесть і честь солдатів і офіцерів - в цьому справжня сила будь-якої армії та українські військовослужбовці зберегли все це і примножили. Український воїн - надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь, свобода і незалежність далеко не порожній звук.


16 днів проти насилля (посилання на матеріал сайту znayshov.com)


Нещодавно учні класу долучитись до збору та виготовлення

окопних свічок для Захисників і Захисниць України

До "Дня пам'яті жертв Голодомору" учні 6-Б класу(класний керівник Чумак О.В. ) прийняли участь в акції " Тихо свічка мерехтить... На долонці зернечко лежить..." та вшанували пам'ять загиблих від голоду в Україні 1932-1933 роках



(посилання на матеріал "Osvita in")



Підліткова злочинність: причини, відповідальність, попередження






15 листопада батьки та учні 6-Б класу ЗСШ 7 прийняли участь в акції "Посади дерево", яка сприяє екологічному затишку закладу.Тепер разом з дітьми будуть рости смереки, ялинка та берізка! 🎋






Я горджуся, що Я Українець,
Сила духу незламна у нас.
Не відступим назад на мізинець,
Бо настав справедливості час.
Вірю в те, що війна закінчиться,
Ми покажемо гідність в бою.
Я покличу вас знову, лелеки,
У квітучу країну свою. (вірш Олени Марс)

15 листопада в 6-Б класі ЗСШ 7 (класний керівник Чумак О.В.) була проведена виховна година "Тисяча днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну". Наприкінці заходу відбувся майстер-клас із виготовлення лелеки з паперу для бійців ЗСУ.



Самарь Анастасія прийняла участь в конкурсі ''Війна очима дітей''



До Дня Захисників і Захисниць учні зробили оберіги для бійців ЗСУ









                       6 - Б клас

Новий клас, нові учні...

                                                        А я іду далі. 

Бажаю  випускникам досягти своєї мети!











Наш випуск 2024

Сьогодні – День Європи
 
Традиція святкування Дня Європи була започаткована багато років тому. Її метою є відзначення миру і єдності народів, які населяють європейський континент.

Цьогоріч Україна вдруге відзначатиме День Європи 9 травня.

Ця дата – чудова нагода висловити вдячність Європейському Союзу за підтримку та допомогу для протистояння російській збройній агресії. Зараз ми на шляху до перемоги у боротьбі за незалежність, демократію та відновлення миру!


Привітання з Днем пам'яті і примирення 8 травня
Вічна і світла пам'ять українським воїнам, які віддали свої життя у Другій світовій війні. Пам'ятаємо їхній подвиг і всі злочини гітлерівського режиму. Молимося за наших військових, які борються з російським нацизмом.


У середу 8 травня 2024 року Україна разом Європою День пам'яті та примирення, присвячений вшануванню пам'яті загиблих у Другій Світовій війні, а також перемозі над нацистською Німеччиною та її союзниками. У війні за приблизними оцінками загинуло від 5 до 8 мільйонів українців, а майже 700 міст було зруйновано.

2024 року Україна зустріне День пам'яті під час іншої повномасштабної війни. Відзначаючи 79-ті роковини закінчення Другої світової війни, ми віримо, що в календарях незабаром з'явиться День перемоги над Росією.



Пам’ятка з правил дорожнього руху 
для школярів

1. Йти до школи треба найкоротшим шляхом, по вулицях з найменшим рухом транспорту.

2. Ходити треба тільки по тротуарах, дотримуючись правої сторони.

3. По дорогах чи вулицях, де немає тротуарів, треба йти з лівої сторони, назустріч транспорту.

4. Будьте обережні біля під’їздів дворів, звідки не очікувано може виїхати автомобіль.

5. Не збирайтеся на тротуарах великими групами, не зупиняйтеся на поворотах, спусках чи підйомах, на мостах і під мостами.

6. Спокійно, без метушні переходіть дорогу.

7. Переходіть вулицю на перехрестях по пішохідних доріжках або в місцях, де є вказівники ” Перехід”.

8. При переході впевніться в безпеці: подивіться спочатку наліво, дійшовши до середини дороги,- подивіться направо.

9. Не перебігайте дорогу перед близько рухомим транспортом. Пам’ятайте, що автомобіль зразу зупинити неможливо!

10. Автомобілі, автобуси, тролейбуси, які стоять, треба обходити ззаду, а трамваї – спереду.

11. Не чіпляйтесь за рухомий транспорт, не катайтесь на проїзній частині вулиці і дороги на велосипедах, ковзанах, самокатах.

12. Не влаштовуйте ігри на дорозі, тротуарах, мостовій.

Школярі! Будьте примірними і дисциплінованими! Вивчайте правила дорожнього руху іпояснюйте їх своїм молодшим друзям!


26 квітня - День пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи, однієї з найстрашніших катастроф за всю історію ядерної енергетики. 26 квітня 2024 року відзначаються 38-мі роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці





Захід "Безпечна робота в Інтернеті"




Щороку 20 лютого в Україні вшановують пам'ять Героїв Небесної Сотні
українців, які під час Революції Гідності віддали своє життя за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє країни та завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави.

Події 20 лютого 2014 року стали кульмінацією Революції Гідності, тоді в центрі Києва у боротьбі за свою країну загинуло найбільше активістів Майдану.


19 лютого 1992 року Верховна Рада України своєю постановою затвердила Державний Герб незалежної України. Ним став золотий тризуб на синьому щиті — знак Київської держави часів правління Володимира Великого, що символізує 
безперервність тривалого історичного розвитку українського народу.


          Історія Дня Соборності України:   День Соборності України, який відзначається щорічно 22 січня, поринає в події 1919 року, коли в Києві був підписаний Акт Злуки. Цей акт об'єднав Західну та Східну Україну, які раніше були розділені польською, радянською та австро-угорською імперіями. Акт Злуки забезпечив формальне об'єднання країни та став символом єднання українського народу.  

 Привітання до Дня Соборності України та слова підтримки іншим учасникам

 Дорогі друзі!

З нагоди Дня Соборності України вітаю вас усіх з великим святом єднання та гордості за нашу незалежну державу.

Нехай цей день буде вам нагадуванням про те, як важливо разом підтримувати і вшановувати наше спільне минуле, а також сприяти будівництву майбутнього. У нас, українців, є багато причин бути гордими за свою країну – її культуру, історію та людей. Нехай це свято буде часом для згуртування та спільного відзначення національних цінностей. Бажаю нам всім миру, єдності та благополуччя. Нехай кожен з нас зробить свій внесок у подальший розвиток та процвітання нашої України.

З любов'ю та патріотичними побажаннями,

Баштова Єлизавета.

До Дня Соборності України (22 січня) учениця нашого класу прийняла участь в обласній виставці фоторобіт





-правила поведінки в умовах низьких температур;
-запобігання переохолодженню та обмороженню;
-порядок надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок нещасних випадків

👆Що не можна робити під час переохолодження?

Не намагайтеся зігріти руки і ноги, розтираючи їх. Нагрівання або масаж кінцівок у стані переохолодження може спричинити навантаження на серце і легені. Не вживайте алкоголь і сигарети. Перший перешкоджає процесу зігрівання, а другі — кровообігу, необхідному для зігрівання.

👆Що робити у разі переохолодження?

Викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги. При можливості усунути дію холоду: перемістити постраждалого в тепле приміщення, зняти мокрий одяг. Взуття та одяг знімати обережно, без зусиль, щоб не ушкодити вражені ділянки тіла (краще розрізати взуття та одяг).

👆Яку медичну допомогу надають у разі переохолодження?

При обмороженні І ступеню, ділянки тіла, що охолоджені, необхідно зігріти до почервоніння теплими руками, легким масажем, розтиранням тканиною з вовни, диханням, а потім накласти ватно- марлеву пов'язку. При обмороженні II-IV ступеню швидке зігрівання, масаж або розтирання не роблять.




Кумедний постер з побажаннями та сподіваннями у Новому 2024 році😀

День Гідності та Свободи




21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го. 

21 листопада 2013-го року на Майдані Незалежності у Києві розпочалася акція протесту проти рішення Кабінету Міністрів України призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Спочатку зібралося декілька сотень, а вже 24 листопада – понад сто тисяч прихильників євроінтеграції.

18-20 лютого – в найтрагічніші дні Революції, сталися сутички в центрі Києва, підпалено Будинок профспілок, снайпери вбили понад 70 євромайданівців, які стали Героями Небесної сотні. 
Вночі на 22 лютого тодішній президент Янукович втік з України. Відбулися  позачергові президентські вибори, які засвідчили європейський вектор орієнтації. Україна вдруге отримала шанс для цивілізаційного вибору, демократії,  очищення від впливу тоталітарного, людиноненависницького  комуністичного минулого. 
На відміну від подій Помаранчевої революції, відстоювання власної гідності та свободи коштувало Україні багатьох життів патріотів.
13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про День Гідності та Свободи». Метою запровадження пам’ятної дати є утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору. (Підготувала Наталя Слобожаніна.)

21 листопада - День Гідності та Свободи













Бабин Яр – це страшний символ Голокосту на нашій українській землі. Ми не можемо позбутись його, але можемо перемогти гідним ушануванням пам’яті всіх жертв, усіх загиблих. Питання історичної справедливості дуже гостре. Ми несемо відповідальність перед усіма минулими і всіма майбутніми поколіннями за історичну справедливість.29 вересня виповнюються 82-і роковини від початку масових розстрілів у Бабиному Яру.

Важливість пам’яті про минуле для захисту прав людини сьогодні. 

БАБИН ЯР – одне з найвідоміших пам'ятних місць, пов'язаних із людською трагедією. У роки Другої світової війни 1939–1945 – місце нацистського геноциду. 




Святкуємо День захисників та захисниць

У неділю, 1 жовтня, Україна вперше відзначить у нову дату день своїх захисників і захисниць, усіх, хто воює і хто віддав своє життя заради України та українців.

"Буває, що мовчання здатне сказати більше, ніж будь-які слова. Цієї неділі, 1 жовтня, Україна вперше відзначить у нову дату день своїх захисників і захисниць. Усіх, хто б’ється заради держави. Усіх, хто додає сили Україні. Усіх, хто віддав своє життя заради України", - йдеться в повідомленні на офіційному телеграм-каналі президента України Володимира Зеленського.

"І цієї неділі вперше вся Україна на хвилину зупиниться, щоб мовчанням вшанувати подвиг наших людей, які загинули, захищаючи нашу державу та українців. Хай це стане нашою новою традицією", - наголошується в повідомленні.

"9:00. Неділя. 1 жовтня. Центральні площі та вулиці українських міст. Хвилина шани. Хвилина мовчання. Та вічність пам'яті про наших полеглих захисників і захисниць", - ідеться в повідомленні.

День захисників і захисниць України - державне свято України, яке відзначають у свято Покрови Пресвятої Богородиці. Встановлено 14 жовтня 2014 року президентським указом. Через реформу церковного календаря в Україні з 2023 року святкування перенесено на 1 жовтня. 


                       Кібербезпека для учнів




Інструктаж - пам’ятка на літні канікули 2023 "Безпечна поведінка під час літніх канікул "



Правила дорожнього руху:

  • Ходити тільки по правiй сторонi тротуару;
  • дорогу переходити не поспiшаючи;
  • не можна переходити дорогу навскіс;
  • переходячи дорогу слiд подивитися налiво, дiйшовши до середини зупинитися i подивитися направо;
  • якщо не встигли перейти вулицю i рух транспорту почався, слiд зупинитися на серединi вулицi i зачекати, поки рух припиниться;
  • якщо немає тротуарiв, слiд триматися лiвого боку дороги, тобто йти назустріч транспорту, що рухається.

Правила електробезпеки:

  • Під час вимикання електроприладiв забороняється витягувати вилку з розетки за шнур;
  • категорично забороняється користуватися електроприладами, в яких знайдено несправнiсть;
  • не торкатися мокрими руками електроприладiв, якi знаходяться під напругою;
  • Пам’ятайте: зовнiшнiми ознаками несправностi електропроводки або приладiв є специфiчний запах пiдгораючої iзоляції, з’явлення іскри, перегрівання штепсельних розеток i вилок.
  •  Вибухонебезпечні предмети:

    • до виявлених вибухонебезпечних предметiв нi в якому разi не можна торкатись, перекладати, розряджати, зберiгати;
    • забороняється використовувати снаряди для розведення вогню;
    • не можна збирати, здавати снаряди в металобрухт;
    • виявивши вибухонебезпечнi предмети, необхiдно термiново повiдомити мiлiцiю, управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в області.
    • Правила протипожежної безпеки:

        • Дотримуйтесь правил протипожежної безпеки в спекотну погоду;
        • гра з вогнем — одна з причин пожежi;
        • дотримуйтесь правил протипожежної безпеки в турпоходi.
        • Правила поведiнки на водi

          • Купатися можна тiльки в сонячну безвiтряну погоду при температурі повiтря не нижче 20—250 С i води — не менш, нiж 18—200С;
          • купатися дозволяється тiльки в спецiально вiдведених мiсцях;
          • забороняється заходити у воду глибше, нiж по пояс, людинi, яка не вмiє плавати;
          • не запливайте за знаки огорожi акваторiї пляжу;
          • грубi iгри та пустощi у водi небезпечнi для життя;
          • не забруднюйте воду та берег;
          • не подавайте хибних сигналiв тривоги;
          • не користуйтесь надувними матрацами, катерами та iншими предметами, якi не призначенi для плавання.
          • Категорично забороняється:

            • ходити на територiї новобудов;
            • купатися без догляду дорослих;
            • розводити вогнище в лiсi, поблизу лiнiй електропередач;
            • їздити на велосипедi на тiй частинi дороги, де рухається транспорт.
            • Гарного вам відпочинку! 
            • БЕЗПЕКА ДОРОЖНЬОГО РУХУ 
Куліш Вероніка            Грицаєнко Карина
Кучеренко Настя

ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ







Що може бути важливішим за людське життя?

У період із 15 до 21 травня 2023 року в Україні реалізовуватиметься щорічний захід – Тиждень безпеки дорожнього руху «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану».

Пам’ятка: Безпека на дорозі

Перебуваючи на вулиці й ставши учасником дорожньо-транспортного руху, слід чітко виконувати Правила дорожнього руху:

- рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, притримуючись правого боку;

- за межами населених пунктів, рухаючись узбіччям чи краєм проїжджої частини, йти назустріч руху транспортних засобів;

- переходити проїжджу частину тільки по пішохідних переходах, зокрема, підземних і наземних, а у разі їх відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч;

- у місцях із регульованими рухами, слід керуватися тільки сигналами регулювальника чи світлофора;

- виходити на проїжджу частину із-за транспортних засобів, упевнившись, що не наближаються інші транспортні засоби;

- чекати на транспортний засіб тільки на посадкових майданчиках (зупинках), тротуарах, узбіччях, не створюючи перешкод для дорожнього руху;

- на трамвайних зупинках, не обладнаних посадковими майданчиками, можна виходити на проїжджу частину лише з боку дверей і тільки після зупинки трамвая;

- у разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком червоного або синього кольору, чи спеціальним звуковим сигналом, треба утриматися від переходу проїжджої частини або негайно залишити її;

- категорично заборонено вибігати на проїжджу частину, влаштовувати на ній або поблизу неї ігри, переходити проїжджу частину поза пішохідним переходом або встановленими місцями;

- по проїжджій дорозі на велосипеді рухатися можна тільки дітям, які досягли 16-ти років; мопеди й велосипеди мають бути обладнанні звуковим сигналом та світлоповертачами: попереду – білого кольору, по боках – оранжевого, позаду – червоного; на голові у водія має бути захисний шолом,  слід чітко дотримуватися правил дорожнього руху;

- водіям мопедів і велосипедів заборонено: керувати транспортом із несправним гальмом і звуковим сигналом, у темну пору доби; рухатися по автомагістралях, коли поряд є велосипедна доріжка; рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках; їздити не тримаючись за кермо та знімати ноги з педалей; перевозити пасажирів; буксирувати інші транспортні засоби;

- заборонено виїжджати на проїжджу частину на інших засобах для катання (скейтборд, самокат, ролики тощо), обирати місце для катання слід на дитячих майданчиках;

- учні повинні виконувати зазначені правила, а також інші Правила дорожнього руху України, із якими вони ознайомилися на уроках основ здоров’я, виховних годинах, інших навчальних спеціалізованих установах, предметних уроках;

- дітям заборонено перебувати поблизу залізничних колій без супроводу  дорослих;

- учні, користуючись транспортним засобом, повинні сидіти або стояти тільки в призначених для цього місцях, тримаючись за поручні або інші пристосування.









День пам'яті та примирення (посилання на відео)

8 травня - День пам'яті і примирення присвячений перемозі над нацизмом, а також вшануванню всіх його жертв.

8 травня 2023 року Україна разом Європою та США відзначає День пам'яті та примирення, присвячений загиблим у Другій світовій війні. Близько 8-10 мільйонів українців загинули у війні 1939-1945 року. Пам'ять означає, що ми пам'ятаємо всіх військових і цивільних жертв цієї війни, а примирення - що країни Європи уклали мир після війни.

У 2023 році Україна відзначає це свято в умовах повномасштабної війни з РФ. На зміну німецькому нацизму на наші землі прийшов російський рашизм. Ми віримо, що незабаром у календарі свят України з'явиться нова святкова дата - День Перемоги над Росією.


День пам’яті Чорнобильської трагедії

Чорнобильська катастрофа – екологічно-соціальна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року, розташованої на території України. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин.

У вересні 2003 року на саміті СНД Президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада голів держав СНД підтримала цю пропозицію.





 
 До уваги учнів!
  1. У зв'язку із введенням військового стану перебувайте вдома, не гуляйте селом, прогулюйтесь тільки на своєму подвір’ї.
  2. Перебувати  поза домом у темний час доби ЗАБОРОНЕНО і для дорослих. ДІЄ КОМЕНДАТСЬКА ГОДИНА. Умови комендантської години на Полтавщині: із 22:00 до 06:00 .
  3. НЕ ПІДНІМАЙТЕ НА ВУЛИЦІ НІЯКИХ ПРЕДМЕТІВ (ЧИ ЦЕ ЯКИЙСЬ ТЕЛЕФОН, МАШИНКА, ЧИ БУДЬ ЩО).
  4. Намагайтеся якнайменше передувати поза житлом.
  5. Необхідно дбати про своє здоров'я; проводити профілактичні заходи проти грипу і застуди.
  6. Будьте обережні при контакті з електричними приладами, дотримуватися техніки безпеки при включенні і виключенні телевізора, електричної праски, чайника і т.д.
  7. Дотримуйтесь техніки безпеки при користуванні газовими приладами.
  8. Дотримуватися часового режиму при перегляді телевізора і роботі на комп'ютері.
  9. Бути обережним у поводженні з домашніми тваринами.
  10. Забороняється перебувати на вулиці без супроводу дорослих після настання темноти.
Бібліотечний урок "Сучасні письменники"



Державний Гімн України (посилання на запис(YouTube)

День Державного Гімну України. 
Державний Гімн України – один з головних державних символів України поряд із прапором і гербом. Його офіційна музична редакція була ухвалена Верховною Радою 15 січня 1992 року, а текст гімну затверджено Законом України «Про Державний Гімн України» 6 березня 2003 року.
10 березня для Дня Державного гімну був обраний як день, в який вперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна» в 1865 році в Перемишлі (Польща). Ним завершили концерт, присвячений пам’яті Тараса Шевченка. Того ж року вірш уже був надрукований разом із нотами. Твір у виконанні українського оперного співака-тенора Модеста Менцинського був записаний на платівку в Кельнському відділенні «Грамофона» у жовтні 1910 р. 
Зараз, коли нові герої воюють за територіальну цілісність нашої країни, гімн має особливе значення для всіх і є тою духовною ланкою, що єднає нас із попередніми поколіннями борців за свободу.



26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя 
26 лютого в Україні відзначають День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Саме в цей день у 2014 році в Сімферополі відбувся масовий мітинг. Він був організований Меджлісом кримськотатарського народу.
Кримські татари, українці, представники інших національностей відважно вийшли під будівлю Кримського парламенту на підтримку територіальної цілісності України, на захист своєї свободи та демократії. Ця подія стала символом опору окупації, що триває вже дев’ять років.



Від сумної дати початку повномасштабної агресії росії проти України минає вже 1 рік. Ми рахували кожен день … 2022 рік видався найважчим в історії нашої незалежної країни! 

24 лютого – дата, яка змінила мирне життя кожного з нас! Відважний український народ ціною своїх життів боронить не лише себе, а й увесь світ. 

Українці стримують терориста та агресора, який погрожує Європі, усьому демократичному світу. За цей рік ми об’єднали увесь цивілізований світ. Ми насправді зрозуміли, що таке підтримка та допомога, єднання навколо боротьби проти абсолютного й чорного зла!

Цілий рік всі слідкували за тим, як наша держава творить нову всесвітню історію! Ми відстоювали кожен клаптик рідної землі, звільняли наші міста і села, боролися за наші домівки, наші життя й наше майбутнє!

І ми вистояли! Хоч кремль й досі веде бойові дії, порушуючи всі можливі норми міжнародного права та надбання громадянського суспільства мирного співіснування. 

Сьогодні кожен українець та українка бачать своє майбутнє у мирній державі і з міцними союзниками! Українці не зупиняються – створюють, будують, навчають, розвиваються, відновлюють… 

Нас захищає найкраща армія світу – наші сили оборони, наші військові. Тримають кордони, захищають нас на передовій, пильнують небо…  Саме завдяки нашим захисникам і захисницям Україна стоїть міцно, бореться й живе. 

Ми щиро дякуємо всім нашим воїнам! Ми схиляємо голови, віддаючи шану тим, хто віддав життя за нас… 

Наша боротьба триває. Україна чинить опір і ми усі впевнені – перемога буде нашою! 

Рік незламності, який змінив нас і Україну

"Для нас, особливо під час війни, важливо не забувати з чого все починалося. Це була фактично перша битва російсько-української війни, битва за наші цінності, за європейське майбутнє та свободу", - сказав міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. 



День Героїв Небесної Сотні: 9 років кривавої дати



«Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його днем єднання. Відповідний указ уже підписано. Цього дня ми вивісимо національні прапори, надягнемо синьо-жовті стрічки та покажемо всьому світу нашу єдність», — наголосив Зеленський у своєму відеозверненні, повідомляючи про встановлення нового свята.






ДЕНЬ ЄДНАННЯ 16 лютого





Учні класу долучитись до збору та виготовлення 
окопних свічок для Захисників і Захисниць України





Учні класу говорять в підтримку до учениць класу, які приїхали з окупованих територій






Ми в Україні!

                                   
                                                 
Оновлений клас, нові учні 


Вітаю 10-Б клас! Успіхів у навчанні і виправданих сподівань!